Back to Top
Złoto: 8137.09 PLN   Srebro: 89.27 PLN USD: 4.49 PLN   EUR: 4.68 PLN
Wersja mobilna
PL EN
Menu

Germania 2021 - 5 Mark Allegories: Austria & Germania Ag999.9 1oz BU

D0679

Złota Uncja Sp. z o.o.
zobacz inne aukcje

Austria i Germania to czwarta moneta z serii Allegorie. Cała seria przedstawia personifikacje krajów z całego świata w postaci pięknych, zmysłowych i silnych kobiet.
Awers: Personifikacja Austrii i Germanii.
Rewers: Herb Germania Mint.

Awers: monety przedstawia personifikacje Austrii i Germanii, ukazane jako młode i piękne kobiety. W przeszłości Pani Austria uważana była za uosobienie wieloetnicznego kraju. W artystycznej wizji Mennicy Germania trzyma włócznię, która symbolizuje oś świata, władzę, godność i honor. Głowę Austriaczki zdobi wieniec laurowy, symbol o wielorakim pozytywnym znaczeniu, zaś Germania zwieńczona jest gałązką dębu – drzewa, które towarzyszy jej od początku serii. Z kolei nasza bohaterka dzierży swój nieodłączny atrybut – cesarski miecz „Reichsschwert”. Bliskość między dwiema germańskimi amazonkami symbolizuje przyjaźń między obiema kulturami.
Rewers: zgodnie z poprzednią serią, wizerunek na rewersie jest herbem reprezentującym zasady moralne i szlachetne wartości. Germania była krainą historyczną i nigdy nie była oficjalnym państwem, dlatego postanowiliśmy stworzyć własną interpretację jej herbu. Jego symbolika i wygląd są wytworem naszej wyobraźni, jednak został on stworzony zgodnie z obowiązującymi zasadami heraldyki. Tarcza w koronie została podzielona na cztery części, z których każda ma swoje tradycyjne znaczenie, dokładnie określone przez heraldykę. Sama tarcza jest symbolem prawdy, lojalności i zaufania. Korona jest symbolem władzy i szlachetności oraz rycerskości. Wizualizacja Germania Mint przedstawia dwugłowego orła – symbol z mitologii rzymskiej związany z Janusem, bogiem wszelkiego początku, opiekunem drzwi, bram, przejść i mostów, patronem umów i sojuszy. Głowy zwrócone w przeciwne strony symbolizują przeszłość i przyszłość. Wzór kraty nawiązuje do mądrości i roztropności – cech każdego szlachetnego władcy.
Złota wstążka z trzema kwiatami. Kwiaty reprezentują wartości determinujące silny i niepodległy naród – jedność, integralność i wolność. Dzik – symbol potęgi, był bardzo popularnym i szanowanym zwierzęciem w Imperium Rzymskim. Legio I Italica, Legio X Fretensis i Legio XX Valeria Victrix to trzy z najbardziej znanych legionów rzymskich, które w swoim godle miały dzika.
Herb otoczony jest wieńcem z liści dębu. Wieniec symbolizuje lojalność, stabilność i jedność narodową. W mitologii i czasach starożytnych mogli go nosić tylko ludzie, którzy władali ogromną siłą – ducha, mięśni lub magii.
Wszystkie wartości przedstawione w powyższej symbolice, były respektowane przez Germanię i Austrię.
Opakowanie: moneta umieszczona jest w dedykowanej kapsule z soczewką, która zabezpiecza i pozwala na podziwianie monety bez konieczności wyjmowania jej z kapsuły.
Wszystkie monety są certyfikowane. COA dołączone do każdego zestawu zawiera wszystkie niezbędne informacje i gwarantuje wartość monety.


Data zakończenia: 21-05-2022 20:02:00
Do końca: zakończona
Stan: 1
Nr pozycji: 1122116

Cena: 155


Użytkownik Cena Data
Licytujący nr 1155 zł20-05-2022 08:58:02
Licytujący nr 2150 zł19-05-2022 20:57:56
Licytujący nr 3100 zł17-05-2022 14:50:25