Back to Top
Złoto: 9405.15 PLN   Srebro: 120.11 PLN USD: 3.90 PLN   EUR: 4.25 PLN
Wersja mobilna
PL EN
Menu

FAQ

 1. Czy korzystanie z serwisu jest płatne?
 2. Kto sprzedaje monety w serwisie Numimarket.pl?
 3. Czy do zawartych transakcji są wystawiane komentarze?
 4. Czy transakcje w serwisie Numimarket.pl są bezpieczne?
 5. Czy na zamówione przedmioty jest udzielana gwarancja autentyczności?
 6. Jakie są opłaty i prowizje dla sprzedających?
 7. Jakie warunki muszę spełniać, aby móc sprzedawać w serwisie Numimarket.pl?
 8. Czy mogę wycofać się z transakcji? Jak to zrobić?
 9. W jaki sposób mogę dokonać płatności?
 10. Kto odprowadza podatek PCC?
 11. Jakie są koszty wysyłki?
 12. Czy mogę otrzymać fakturę VAT?
 13. Jakie przeglądarki obsługuje strona numimarket.pl?

Czy korzystanie z serwisu jest płatne?

Korzystanie z serwisu dla kupujących, jak i sprzedających jest całkowicie bezpłatne.

Kto sprzedaje monety w serwisie Numimarket.pl?

Monety w serwisie Numimarket.pl są sprzedawane przez zarejestrowane sklepy numizmatyczne. Na stronie każdego przedmiotu znajduje się informacja o sklepie sprzedającym daną monetę.

Czy do zawartych transakcji są wystawiane komentarze?

Nie widzimy takiej potrzeby. Ze strony sprzedawców gwarancją rzetelności jest to, że są nimi wyłącznie legalnie działające firmy, z doświadczeniem i dorobkiem w branży numizmatycznej. Do kupujących mamy zaufanie, toteż nie podlegają wcześniejszej weryfikacji. Poza tym, zapewniamy kupującym dyskrecję, więc transakcje zawarte w serwisie nie będą widoczne dla osób postronnych.

Czy transakcje w serwisie Numimarket.pl są bezpieczne?

Tak. Kupując w serwisie Numimarket.pl kupują Państwo tylko od zarejestrowanych sklepów numizmatycznych. Każda firma numizmatyczna przed zarejestrowaniem sie jako sprzedający w serwisie jest przez nas weryfikowana.

Czy na zamówione przedmioty jest udzielana gwarancja autentyczności?

Gwarancji autentyczności udziela każdy sprzedający na sprzedawane przez niego przedmioty. Serwis nie odpowiada za autentyczność wystawianych przedmiotów.

Jakie są opłaty i prowizje dla sprzedających?

Korzystanie z serwisu dla kupujących, jak i sprzedających jest całkowicie darmowe.

Jakie warunki muszę spełniać, aby móc sprzedawać w serwisie Numimarket.pl?

Aby mogli się Państwo zarejestrować w serwisie jako sprzedający, trzeba mieć zarejestrowaną aktywną działalność gospodarczą związaną z numizmatyką. Państwa firma musi być ogólnie znaną firmą w środowisku kolekcjonerskim.

Czy mogę wycofać się z transakcji? Jak to zrobić?

Złożone zamówienie można zmienić lub anulować tylko w przypadku, gdy przesyłka nie została jeszcze wysłana, co należy potwierdzić telefonicznie. Jeśli z jakiegoś powodu będą Państwo zmuszeni zrezygnować z zamówionego przedmiotu, należy niezwłocznie skontaktować się ze sprzedającym i poprosić go o możliwość odstąpienia od transakcji.

W jaki sposób mogę dokonać płatności?

Każdy sprzedający określa swoje sposoby realizacji transakcji, w tym formy płatności za zakupione przedmioty. Najczęściej jest to przedpłata na konto, płatności przekazem, wysyłka za pobraniem lub odbiór osobisty w siedzibie danego sprzedawcy. Formy płatności są opisane na stronie danego sprzedawcy lub w opisie danego przedmiotu. Przed zakupem należy się z nimi zapoznać. Jeśli będziecie mieli Państwo jakieś wątpliwości, zachęcamy do kontaktowania się ze sprzedającym przed zakupem.

Kto odprowadza podatek PCC?

Sprzedającymi z serwisie są tylko zarejestrowane firmy. W związku z tym kupujący otrzymują paragon fiskalny lub fakturę, co oznacza, że nie trzeba odprowadzać podatku PCC.

Jakie są koszty wysyłki?

Koszty wysyłki sa ustalane przez każdego sprzedającego. Są one opisane na stronie danego sprzedawcy lub w opisie danego przedmiotu. Przed zakupem należy się z nimi zapoznać. Jeżeli uznacie Państwo, że jakiś sprzedający ma zbyt wysokie koszty wysyłki (niczym nie uzasadnione) powiadomcie nas o tym, korzystając z formularza kontaktowego w zakładce kontakt.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Tak. Sprzedającymi w serwisie są tylko zarejestrowane firmy. W związku z tym na życzenie kupującego są one zobowiązane do wystawienia faktury VAT lub faktury VAT marża. Dane do faktury mogą Państwo przekazać sprzedającemu mailem, telefonicznie, bądź wypełnić odpowiedni formularz w edycji Państwa danych.

Jakie przeglądarki obsługuje strona numimarket.pl?

Strona obsługuje następujące przeglądarki: Internet Explorer (w wersji 9 lub nowszej), Firefox, Chrome, Opera, Safari.