Back to Top
Złoto: 9592.53 PLN   Srebro: 123.30 PLN USD: 4.05 PLN   EUR: 4.33 PLN
Wersja mobilna
PL EN
Menu

1 uncja, Germania, Srebrna moneta, 2023

Wysyłka 24h, Paragon lub FVAT

ADACTUS Sp. z o. o.
zobacz inne produkty

GoldBroker.pl zaprasza do zakupu

1 OZ GERMANIA 2023

 

To srebrna moneta o wadze 1 uncji wyemitowana w 2023 roku przez polską mennicę Germania Mint.  Moneta jest kontynuacją bardzo popularnej serii monet  W 2023 tytułowa Germania kontynuuje swoją podróż  i rozpoczyna przygodę na stałym lądzie. Niezbadana kraina wypełniona jest nie tylko bujną roślinnością, ale także tajemniczymi znakami – wyrytymi w skale magicznymi runami, niosącymi przepowiednie… Co one oznaczają i skąd się wzięły? Na to pytanie już wkrótce wszyscy poznamy odpowiedź.

 

WYGLĄD MONETY

 

Awers:  Na awersie przedstawiono wizerunek bohaterki monety, która przemierzając nieznaną krainę, ostatecznie wbija w ziemię swój cesarski miecz Reichsschwert.

 

Rewers: Rewers Germanii 2023 to tradycyjny wizerunek herbu Germania Mint, z dwugłowym orłem trzymającym błyskawice i otoczonym gałązkami oliwnymi. Orzeł wywodzi się z mitologii germańskiej, związanej z Janusem – bogiem wszelkich początków, opiekunem bram i mostów oraz patronem sojuszy. Głowy orła, zwrócone w przeciwnych kierunkach, symbolizują przeszłość i przyszłość.

 

OPAKOWANIE

 

Każdy egzemplarz Germanii 2023 umieszczony jest w dedykowanym kapslu w kształcie soczewki, który pozwala jeszcze wnikliwiej podziwiać design monety. Dołączony do zestawu Certyfikat Autentyczności zawiera wszelkie niezbędne informacje i gwarantuje oryginalność monety.

 


Ilość: sprzedane
Stan:
Nr pozycji: 1274977

Cena: 169