Back to Top
Złoto: 8092.09 PLN   Srebro: 95.20 PLN USD: 4.38 PLN   EUR: 4.63 PLN
Wersja mobilna
PL EN
Menu
Wybrany przedmiot nie jest już dostępny, ale może zainteresują Cię podobne przedmioty:

Germania 2021 - 10 Mark Allegories: Austria & Germania Ag999.9 2oz BU

D0680

Złota Uncja Sp. z o.o.
zobacz inne produktyZobacz aukcje tego sprzedającego

Austria i Germania to czwarta moneta z serii Allegorie. Cała seria przedstawia personifikacje krajów z całego świata w postaci pięknych, zmysłowych i silnych kobiet.
Awers: Personifikacja Austrii i Germanii.
Rewers: Herb Germania Mint.

Awers: monety przedstawia personifikacje Austrii i Germanii, ukazane jako młode i piękne kobiety. W przeszłości Pani Austria uważana była za uosobienie wieloetnicznego kraju. W artystycznej wizji Mennicy Germania trzyma włócznię, która symbolizuje oś świata, władzę, godność i honor. Głowę Austriaczki zdobi wieniec laurowy, symbol o wielorakim pozytywnym znaczeniu, zaś Germania zwieńczona jest gałązką dębu – drzewa, które towarzyszy jej od początku serii. Z kolei nasza bohaterka dzierży swój nieodłączny atrybut – cesarski miecz „Reichsschwert”. Bliskość między dwiema germańskimi amazonkami symbolizuje przyjaźń między obiema kulturami.
Rewers: zgodnie z poprzednią serią, wizerunek na rewersie jest herbem reprezentującym zasady moralne i szlachetne wartości. Germania była krainą historyczną i nigdy nie była oficjalnym państwem, dlatego postanowiliśmy stworzyć własną interpretację jej herbu. Jego symbolika i wygląd są wytworem naszej wyobraźni, jednak został on stworzony zgodnie z obowiązującymi zasadami heraldyki. Tarcza w koronie została podzielona na cztery części, z których każda ma swoje tradycyjne znaczenie, dokładnie określone przez heraldykę. Sama tarcza jest symbolem prawdy, lojalności i zaufania. Korona jest symbolem władzy i szlachetności oraz rycerskości. Wizualizacja Germania Mint przedstawia dwugłowego orła – symbol z mitologii rzymskiej związany z Janusem, bogiem wszelkiego początku, opiekunem drzwi, bram, przejść i mostów, patronem umów i sojuszy. Głowy zwrócone w przeciwne strony symbolizują przeszłość i przyszłość. Wzór kraty nawiązuje do mądrości i roztropności – cech każdego szlachetnego władcy. Złota wstążka z trzema kwiatami. Kwiaty reprezentują wartości determinujące silny i niepodległy naród – jedność, integralność i wolność. Dzik – symbol potęgi, był bardzo popularnym i szanowanym zwierzęciem w Imperium Rzymskim. Legio I Italica, Legio X Fretensis i Legio XX Valeria Victrix to trzy z najbardziej znanych legionów rzymskich, które w swoim godle miały dzika. Herb otoczony jest wieńcem z liści dębu. Wieniec symbolizuje lojalność, stabilność i jedność narodową. W mitologii i czasach starożytnych mogli go nosić tylko ludzie, którzy władali ogromną siłą – ducha, mięśni lub magii.
Wszystkie wartości przedstawione w powyższej symbolice, były respektowane przez Germanię i Austrię.
Opakowanie: wyjątkowe monety wymagają wyjątkowego opakowania. Stylowe, dedykowane do każdej serii Blisterpacki, wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Zdjęcie na przedniej okładce oraz herb Mennicy Germańskiej na tylnej okładce, wykonane są w technologii emboldingu 3D, a ich wygląd doskonale współgra i podkreśla design monety. Odpowiednia ochrona monety jest niezwykle ważna, dlatego też blistry zostały zaprojektowane tak, aby nie tylko dodawały szyku, ale również zabezpieczały monetę. Wnętrze blistra wypełnione jest pianką, która zapobiega przemieszczaniu się monety. Moneta umieszczona jest w specjalnym kapslu, który zabezpiecza i pozwala na podziwianie monety bez konieczności wyjmowania jej.
Wszystkie monety są certyfikowane. COA dołączone do każdego zestawu zawiera wszystkie niezbędne informacje i gwarantuje wartość monety.


Ilość: sprzedane
Stan: 1
Nr pozycji: 1026907

Cena: 460